New items
Prochem i cieniem
Myśli na każdy dzień
Kordian
Obietnica dla zmarłej
Pisane z charakterem : tajemnice grafologii
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Robert Gondek o Afryce

We wtorek, 10 grudnia 2019 r. w naszej bibliotece gościł Robert Gondek. Podróżnik prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, dlatego też zabrał uczestników spotkania na wyprawę do kilku krajów Afryki.
Opowiedział o afrykańskich górach, panującej kulturze, pięknej przyrodzie oraz o przeżytych przygodach.
Robert Gondek pasjonuje się fotografią, co udowodnił pokaz fantastycznych zdjęć ukazujących różnorodność przyrody, dzikie zwierzęta i masajskie wioski.
Po spotkaniu można było kupić książkę Roberta Gondka, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora.

DSC_0745.jpg

DSC_0746.jpg

DSC_0747.jpg
DSC_0748.jpg

DSC_0750.jpg

Mikołajki – bibliotekarki z wizytą w Przedszkolu w Wylatowie

6 grudnia 2019 roku, z okazji Mikołajek, bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie filii w Wylatowie i z biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Wylatowie udały się z wizytą do przedszkola. Towarzyszyli im uczniowie szkoły podstawowej z klasy VIII.

Bibliotekarka z biblioteki szkolnej opowiedziała przedszkolakom o czasie adwentu, oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenie i o Mikołajkach. W ramach „Adwentowego czytania” bibliotekarka z biblioteki publicznej odczytała 3- i 4-latkom wiersz „O świętym Mikołaju” i opowiadanie o dzielnym reniferze, a 5- i 6-latkom opowiadanie pt. „Dzielny reniferek”. Jedna z uczennic przeczytała także wiersz pt. „Choinka”. Pozostali uczniowie prezentowali dzieciom różne książki o Mikołajkach i Bożym Narodzeniu pochodzące ze zbiorów biblioteki szkolnej, filii biblioteki publicznej i Oddziału dla Dzieci MBP w Mogilnie. Dzieci chętnie oglądały przyniesione książki i słuchały świątecznych opowieści.

0.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg
2.jpg