Sorting
Source
IBUK Libra
(2)
Katalog zbiorów
(1)
Form of Work
E-booki
(2)
Książki
(1)
Publikacje fachowe
(1)
Status
available
(1)
Branch
Wyp. Miejska (Rynek 8)
(1)
Author
Skałkowski Marek
(1)
Year
2020 - 2025
(3)
Time Period of Creation
2001-
(1)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Audience Group
Inspektorzy bhp
(1)
Pracodawcy
(1)
Subject
BHP
(1)
Praca zdalna
(1)
Prawo pracy
(1)
Służba BHP
(1)
Warunki pracy
(1)
Subject: time
2001-
(1)
Subject: place
Polska
(1)
Genre/Form
Praca zbiorowa
(2)
Poradnik
(1)
Wzory dokumentów
(1)
Domain
Praca, kariera, pieniądze
(1)
Prawo i wymiar sprawiedliwości
(1)
3 results Filter
Book
In basket
BHP w firmie : obowiązki pracodawcy / redaktor merytoryczny Marek Skałkowski. - Warszawa : Infor PL, copyright 2024. - 84 strony : ilustracje ; 24 cm.
(Niezbędnik Kadrowo-Płacowy)
Stan prawny na 2024 r. ustalony na podstawie treści książki.
Pracodawca jest zobowiązany chronić zdrowie i życie pracowników – musi zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Publikacja zawiera opis podstawowych obowiązków pracodawców, jakie mają oni wobec pracowników w zakresie bhp. Przedstawione w niej zostały m.in. przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego, zasady kierowania pracowników na profilaktyczne badania lekarskie, warunki przeprowadzania szkoleń bhp, obowiązki pracodawcy wobec pracowników pracujących przy monitorach ekranowych, obowiązki pracodawcy w zakresie wypadków przy pracy, zasady tworzenia służby bhp, ? obowiązki pracodawców w zakresie przyznawania odzieży i obuwia roboczego, obowiązki bhp wobec osób pracujących zdalnie. W książce znajdują się liczne przykłady, wzory dokumentów, przydatne tabele.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wyp. Miejska (Rynek 8)
There are copies available to loan: sygn. 331.4 [lok. Wypożyczalnia Miejska] (1 egz.)
E-book
In basket
Form of Work
Genre/Form
Pracodawca jest zobowiązany chronić zdrowie i życie pracowników – musi zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy pracodawca ponosi również odpowiedzialność. Na zakres tej odpowiedzialności pracodawcy nie mają wpływu obowiązki pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy ani powierzenie wykonywania zadań służby bezpieczeństwa i higieny pracy specjalistom spoza zakładu pracy. Publikacja zawiera opis podstawowych obowiązków pracodawców, jakie mają oni wobec pracowników w zakresie bhp. Przedstawione w niej zostały m.in. ? przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego, ? zasady kierowania pracowników na profilaktyczne badania lekarskie, ? warunki przeprowadzania szkoleń bhp, ? obowiązki pracodawcy wobec pracowników pracujących przy monitorach ekranowych, ? obowiązki pracodawcy w zakresie wypadków przy pracy, ? zasady tworzenia służby bhp, ? obowiązki pracodawców w zakresie przyznawania odzieży i obuwia roboczego, ? obowiązki bhp wobec osób pracujących zdalnie. W książce znajdują się liczne przykłady, wzory dokumentów, przydatne tabele. Od 7 kwietnia 2023 r. do Kodeksu pracy zostaną wprowadzone przepisy o pracy zdalnej. Ta specyficzna organizacja pracy również wymaga właściwego podejścia z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy. Regulacje Kodeksu pracy poświęcone bezpośrednio pracy zdalnej zawierają także przepisy dotyczące bhp, które stanowią niejako uzupełnienie powszechnych regulacji gwarantujących wszystkim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
This item is available online. Expand information to see details.
Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu PIN. Po odbiór kodu PIN zapraszamy do biblioteki.
No cover
E-book
In basket
Form of Work
Genre/Form
„Kodeks pracy 2024. Praktyczny komentarz z przykładami” to publikacja opisująca najnowsze zmiany w prawie pracy, m.in. w zakresie wynagrodzeń pracowniczych oraz wymogów BHP na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Zawiera najaktualniejsze interpretacje urzędowe dotyczące przepisów Kodeksu pracy, które zostały zmienione w 2023 r. W komentarzu jest ponad 200 przykładów, a ponadto są w nim tabelaryczne zestawienia i wzory dokumentów. Właśnie dzięki temu z zawartych w komentarzu wyjaśnień skorzystają przede wszystkim praktycy – specjaliści z działów personalnych i HR, którzy na co dzień stosują prawo pracy i są odpowiedzialni za prawidłowe i zgodne z prawem prowadzenie spraw kadrowych. W komentarzu omówiono m.in.: zmiany w procedurze sądowej w sprawach z zakresu prawa pracy, które weszły w życie 22 września 2023 r., zmiany w ustalaniu minimalnego wynagrodzenia od 1 stycznia 2024 r., zmiany w egzekucji wynagrodzeń obowiązujące od 25 marca 2024 r., dostosowanie stanowisk pracy z monitorami ekranowymi do nowych wymogów, co musi nastapić najpóźniej do 17 maja 2024 r. Sprawdź, co doradzają eksperci – i nie daj się zaskoczyć! ATUTY PUBLIKACJI: Pierwsza na rynku tego typu publikacja, która zawiera treść ustawy i komentarz uwzględniający zmiany wchodzące w życie w 2024 r. To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla specjalistów z działów personalnych i HR. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w zakresie kadr i płac.
This item is available online. Expand information to see details.
Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu PIN. Po odbiór kodu PIN zapraszamy do biblioteki.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again